AKCJA EDUKACYJNA DLA FIRM IT

Sprawdzę czy umowa chroni twoją firmę

KONIEC II EDYCJI

0

dni

0

godziny

0

minuty

0

sekundy

Weź udział

Otrzymasz bezpłatny
feedback umowy

LEGALCHECK.PL przeprowadził research wśród przedsiębiorców z branży IT. Wielu z nich, we współpracy z klientami korzysta z wzorów umów, które edytują na potrzeby każdego zlecenia. Liczne zmiany w szablonie kontraktu mogą ograniczyć ochronę prawną tego, co dla firm IT jest najcenniejsze - praw autorskich i własności intelektualnej.

Jeśli jesteś właścicielem lub managerem firmy technologicznej weź udział w akcji, a bezpłatnie sprawdzę czy umowa z klientem wystarczająco chroni twój biznes i nie naraża cię na ryzyko finansowe lub prawne.

Co sprawdzę w umowie?

Przekazanie praw autorskich

Powinno obejmować tylko te prawa które musisz lub możesz udostępnić. Inaczej narażasz się na straty finansowe lub ryzyko zapłaty odszkodowań.

Wynagrodzenie za dodatkowe iteracje

Jasne zasady zlecania prac dodatkowych zabezpieczą Cię przed nieplanowanymi kosztami lub odmową zapłaty części wynagrodzenia.

Procedury odbioru

Rozpisanie zlecenia na etapy z potwierdzeniem odbioru zabezpieczą Cię przed odmową zapłaty za całość lub część realizacji.

Zabezpieczenie własności intelektualnej

Umowa powinna chronić know-how firmy, kod, produkt lub licencję i umożliwić ich wykorzystanie we współpracy z innymi klientami.

Ochronę danych osobowych

Precyzyjne zapisy o powierzeniu przetwarzania danych i procedury na wypadek ich naruszeń zabezpieczą Cię przed roszczeniami klientów.

Biznesowe podejście

Przystępny język umowy i zrozumienie potrzeb stron ograniczą liczbę konfliktów oraz ułatwią współpracę.

Weź udział

Akcja ma charakter edukacyjny. Chcę budować świadomość przedsiębiorców IT i eliminować błędy prawne, które najczęściej występują w umowach z ich klientami. Udział w akcji jest bezpłatny!

KONIEC II EDYCJI

86

dni

15

godziny

12

minuty

32

sekundy

Krok 1

Wypełnij formularz

Podaj swoje imię, numer telefonu i załącz wzór umowy z klientem.

Krok 2

Porozmawiaj z adwokatem

Do 24h od wysłania umowy zadzwonię do Ciebie, aby zadać kilka pytań. Chcę poznać specyfikę twojej firmy, usługi lub produktu.

Krok 3

Otrzymasz feedback*

Do 72h od rozmowy wyślę Ci emailem zalecenia zmian w twojej umowie.

* Dotyczy umów do 10 stron formatu A4. Na sprawdzenie jednej umowy przeznaczymy około godziny. Weryfikacja ma charakter poglądowy – jej celem jest eliminacja błędów prawnych, które najczęściej występują w branży. Weryfikacja nie zastępuje usługi szczegółowej analizy dokumentów. W akcji można wziąć udział jeden raz.

Patronat

Współpracujemy

Nasza strona używa plików cookies w celach technicznych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje.