Blog

Jak w umowie body leasingu sformułować zasady komunikacji?

Gdy udostępniasz pracowników dograj z klientem zasady komunikacji. Ryzykowne, ale i kosztowne, może okazać się zaniedbanie tej sprawy. Firma IT w ramach ławeczki wypożyczyła kilku swoich kontraktorów innemu przedsiębiorcy. Strony w umowie zawarły zakaz komunikacji udostępnionych kontraktorów z klientem docelowym i zabezpieczyły go wysoką karą umowną. Jeden z kontraktorów (senior) nie wiedząc o tym zakazie, […]

Gdy udostępniasz pracowników dograj z klientem zasady komunikacji. Ryzykowne, ale i kosztowne, może okazać się zaniedbanie tej sprawy.

Firma IT w ramach ławeczki wypożyczyła kilku swoich kontraktorów innemu przedsiębiorcy. Strony w umowie zawarły zakaz komunikacji udostępnionych kontraktorów z klientem docelowym i zabezpieczyły go wysoką karą umowną. Jeden z kontraktorów (senior) nie wiedząc o tym zakazie, w dobrej wierze, chcąc przyspieszyć proces projektowy skontaktował się z klientem docelowym. Zrobił to za pośrednictwem emaila z domeny swojej macierzystej firmy, gdyż nie posiadał emaila w domenie  ławeczkowego klienta. W ten sposób klient docelowy dowiedział się, że przy realizacji jego projektu pracują podwykonawcy.

Na firmę oddającą kontraktorów została nałożona kara umowna i wszystko wskazuje na to, że sprawa skończy się w sądzie.

LESSON LEARNED:

Określ jasne zasady komunikacji na linii udostępniany kontraktor – reszta zespołu i klient docelowy. Twój ławeczkowy klient może sobie nie życzyć aby udostępniany kontraktor kontaktował się bezpośrednio z jego docelowym klientem dla którego realizuje zlecenie. Jeżeli taki zakaz komunikacji zagrożony jest karą umowną to dla własnego bezpieczeństwa podpisz ze swoim udostępnianym kontraktorem odpowiedni aneks, który zobowiąże go do przestrzegania tych zasad.

Kontakt

Porozmawiajmy

kontakt@legalcheck.pl

www.legalcheck.pl

Kancelaria Adwokacka Pałucki & Szkutnik
ul. Siemiradzkiego 20a/7
31-137 Kraków

Nasza strona używa plików cookies w celach technicznych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje.