Blog

Jak uzyskać odroczenie terminu płatności ZUS?

Przedsiębiorcy z branży IT mogą liczyć na przesunięcie terminu płatności składek o 3 miesiące. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek.

Jak skorzystać z odroczenia płatności ZUS?

Jeszcze nie ma nowej specustawy, ale już pojawiły się udogodnienia ze strony ZUSu, który wprowadził uproszczony tryb odraczania składek o 3 miesiące. Zasady są takie:

  • odroczenie dotyczy płatności należnych za okres od lutego do kwietnia 2020 r.
  • we wniosku trzeba wskazać, w jaki sposób epidemia wpłynęła na sytuację finansową firmy i na brak możliwości opłacenia w terminie składek
  • przy pełnej księgowości do wniosku trzeba dołączyć sprawozdanie finansowe za 2018 lub 2019 r. (jeśli już posiadacie)
  • wniosek można złożyć przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, w skrzynce w placówce (rozumiem, że to zamiast dziennika podawczego) lub wysłać pocztą.

Po przyznaniu ulgi, ZUS prześle dokumenty do podpisania (w tym dotyczące ulgi de minimis) i będzie je można odesłać w formie skanów mailem (po zakończeniu stanu epidemicznego, trzeba będzie w ciągu 14 dni dosłać oryginały).

Wnioski do pobrania:


Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń

Kontakt

Porozmawiajmy

kontakt@legalcheck.pl

www.legalcheck.pl

Kancelaria Adwokacka Pałucki & Szkutnik
ul. Siemiradzkiego 20a/7
31-137 Kraków

Nasza strona używa plików cookies w celach technicznych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje.