Blog

Jak zadbać o poufność informacji firmy w pracy zdalnej?

Czy w warunkach pracy zdalnej odpowiednio zadbaliście o bezpieczeństwo pracowników, poufność firmowych informacji i sprzęt służbowy.

Przez ostatnie dwa tygodnie każdy z nas był, a niektórzy nadal są, zajęci organizowaniem pracy w nowych warunkach. Warto aby tym zasadom i zwyczajom nadać formalny charakter. Dzięki temu wyznaczysz swoim pracownikom i współpracownikom pewne ramy działania, a swojej firmie zapewnisz większe bezpieczeństwo prawne.

1. Określ jasne zasady pracy zdalnej
Pracownicy/współpracownicy zyskają jasność co do twoich oczekiwań. Łatwiej też utrzymasz dyscyplinę pracy. A przede wszystkim zapewnisz bezpieczeństwo pracy zdalnej.

2. Zadbaj o poufność informacji firmy

3. Zobliguj pracownika do szczególnej rozwagi w sposobie przechowywania firmowych informacji oraz używania służbowego sprzętu

4. Przygotuj i podpisz wymagane dokumenty

Jeśli chcesz być w pełni zabezpieczony podpisz z pracownikami/współpracownikami komplet dokumentów:

Regulamin_pracy_zdalnej
Za_cznik_nr_1_do_Regulaminu_pracy_zdalnej_polecenie Za_cznik_nr_2_do_Regulaminu_pracy_zdalnej_wniosek Za_cznik_nr_3_do_Regulaminu_pracy_zdalnej_Podstawowe_wymogi_bezpiecznej_pracy_zdalnej Porozumienie_zachowanie_poufno_ci_powierzenie_mienia

Jeśli ten komplet dokumentów to dla ciebie za duży formalizm, a chcesz zapewnić sobie minimum bezpieczeństwa, to podpisz chociaż Porozumienie (ostatni z dokumentów do pobrania). Sprawdź w jaki sposób, w warunkach pracy zdalnej, podpisać te dokumenty aby były skuteczne.

Masz pytania? Zadzwoń
Potrzebujesz pomocy z dostosowaniem dokumentów do potrzeb twojej firmy?

Kontakt

Porozmawiajmy

kontakt@legalcheck.pl

www.legalcheck.pl

Kancelaria Adwokacka Pałucki & Szkutnik
ul. Siemiradzkiego 20a/7
31-137 Kraków

Nasza strona używa plików cookies w celach technicznych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.
Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje.